Diktafóny
Diktafóny inak nazývané aj záznamníky zvuku predstavujú zariadenia určené na profesionálne nahrávanie hlasu a zvuku. Sú skvelou pomôckou napríklad pre študentov vysokej školy, ktorí si nestíhajú zapisovať všetky poznámky. Využitie nájde aj u novinárov a výskumníkov pre zaznamenávanie si vykonaných testov a interview. Diktafóny však nemusia nájsť uplatnenie iba v škole alebo v práci. Môžete si pomocou nich tiež zaznamenávať svoje myšlienky a nápady.
3 dôležité parametre pre diktafóny
Kvalita zvuku
Diktafón nám slúži hlavne ako nahrávač zvuku a preto je najdôležitejším faktorom pri výbere práve kvalita vyhotovenej zvukovej nahrávky. Tu je rozhodujúcim parametrom jednotka kbps/Hz. Tá nám v skratke hovorí o rozsahu zaznamenaného zvuku a množstve dát, ktoré sa použijú na vytvorenie hlasového záznamu. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie je číslo, tým kvalitnejší bude finálny zvukový záznam. Treba však brať do úvahy, že čím je vyššia kvalita zvuku, tým viacej miesta na diktafóne zaberie. Je teda potrebné nájsť istý balans medzi kvalitou zvuku a dostatočným množstvom úložného priestoru. Okrem tohto, kvalitu audia zvyšuje aj prítomnosť Hifi mikrofónov, ktoré zaisťujú krištáľovo čistý zvuk. Niektoré diktafóny majú v sebe zabudované až 3 takéto mikrofóny. Tieto zariadenia vytvoria zvukový záznam vo veľmi vysokej kvalite, kedy budete mať pocit, že záznam vznikol niekde v štúdiu.
Záznamník zvuku a úložný priestor
Ďalšou dôležitou charakteristikou je úložný priestor. Tento parameter nám hovorí, koľko hodín dokáže záznamník zvuku nahrať. Väčšina prístrojov má internú pamäť o veľkosti 4 a 8 GB. Pre bežné potreby sú takéto kapacity úplne dostačujúce. Pre lepšiu predstavu 8 GB dokáže v priemere uniesť až 88 hodín zvukového záznamu. Ak však potrebujete viacj priestoru, určite treba zvážiť diktafóny, ktoré majú slot pre pamäťové karty. Záznamníky zvuku so slotom pre microSDHC karty umožňujú rozšíriť úložnú kapacitu až o neuveriteľných 32 GB.
Výdrž baterky záznamníku zvuku
Veľkou výhodou diktafónu oproti bežnému telefónu s aplikáciou pre nahrávanie hlasu je práve výdrž batérie. Ak chcete eliminovať riziko vybitia diktafónu počas nahrávania, odporúčame nahrávač zvuku s minimálnou výdržou batérie aspoň 36 hodín. Pri diktafónoch sa môžete stretnúť s dvoma variantmi. Prvý variant podporuje klasické alkalické batérie, ktoré sa jednoducho po vybití dajú vymeniť. Ten druhý má v sebe zabudovanú batériu, ktorá sa dá opakovane dobiť. Oba typy sú rovnako kvalitné a neprinášajú so sebou žiadne nevýhody.
Diktafóny a ich extra funkcie
Noise cancel nahrávača zvuku
Funkcia potláčania šumu je fantastická najmä ak potrebujete eliminovať nežiaduce okolité zvuky akými sú napríklad vietor alebo hluk z klimatizácie. Táto funkcia je ale obzvlášť praktická ak plánujete nahrávač zvuku používať vo vonkajších priestoroch.
USB pripojenie diktafónu
Vďaka tejto funkcii si budete môcť diktafóny pripojiť k domácemu PC pomocou micro-USB konektoru. Následne môžete audio súbory preniesť na váš domáci PC a upravovať ich vo vami známom prostredí
Aplikácia pre mobilný telefón
Pre modernejšie diktafóny už existujú aj aplikácie pre smartfón. Cez tieto aplikácie môžete spustiť alebo ukončiť nahrávanie zvuku, editovať a prehrávať súbory alebo ich priamo zdieľať cez internet.
Najpredávanejšie produkty
18 produktov
U Vás už 25.11.
U Vás už 25.11.
U Vás už 25.11.
U Vás už 25.11.
U Vás už 25.11.
Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.